Milin to edukacyjne zabawki wykonane z bezpiecznych certyfikowanych materiałów

Począwszy od sklejki skończywszy na papierze wszystko jest u nas przemyślane!
I o tym chcielibyśmy opowiedzieć więcej.

Wszystkie nasze zabawki powstają w rodzinnej manufakturze, która znajduje się w Tarnowie (nieopodal Krakowa) i jest typowym polskim miasteczkiem, gdzie czas płynie nieco wolniej niż w dużych metropoliach 🙂

Do naszej pracy podchodzimy niezwykle odpowiedzialnie, dlatego dbamy o to, by każdy element zabawki był bezpieczny dla dziecka i jego przestrzeni.

Certyfikacja

Głównym surowcem, który tworzy nasze zabawki jest sklejka melaminowana najwyższej jakości.

Rodzajów sklejek na rynku jest ogrom, dlatego bardzo dużo czasu zajęło nam znalezienie tej jedynej, która spełni wszystkie nasze kryteria oraz kryteria bezpieczeństwa Dyrektywy Unijnej.

Czym się kierowaliśmy przy wyborze?

Przede wszystkim jakością i sposobem produkcji. Materiał, którego używamy jest produkowany w Polsce z poszanowaniem środowiska leśnego, zwierząt, roślin i ludzi. Charakteryzuje go niski ślad węglowy, jest wytwarzamy w etyczny sposób.
Bardzo ważne było dla nas, aby potwierdzały to stosowne badania i tak surowiec ten posiada certyfikaty Forest Stewardship Council® (FSC) oraz Programme for the Endorsement of Forest Certification (PEFC).To największe międzynarodowe programy certyfikacji w przemyśle drzewnym.

FSC to najbardziej wiarygodny z istniejących obecnie na świecie systemów certyfikujących zasoby leśne, jako jedyny popierany przez główne organizacje ekologiczne oraz liczne wspólnoty tubylcze.

PEFC „Chain of Custody of Forest-based Products” pozwala na weryfikację pochodzenia drewna na każdym etapie jego przetworzenia i przepływu

Dyrektywy Unijne i CE (Conformité Européenne)

Materiał, którego używamy charakteryzuje się niezwykle niską emisją formaldehydu i spełnia normy Dyrektywy Unijnej. Został przebadany w laboratorium, badania wykazały emisję na poziomie nie przekraczającym normy E1.

Spełnia także inne normy zharmonizowane takie jak:
EN 71-1: Właściwości mechaniczne i fizyczne
EN 71-2: Palność
EN 71-3: Specyfikacja migracji niektórych pierwiastków chemicznych

Normy EN71 spełniają również lakiery, farby oraz oleje, używane przez nas do zabezpieczenia zabawek.

Lakiery na bazie wody są w 100% bezpieczne dla dzieci, używamy lakierów Europejskiego pochodzenia, największych renomowanych firm, które posiadają stosowne badania oraz certyfikaty.

Oleje będące mieszanką naturalnych olejów i wosków są dopuszczone do kontaktu z żywnością tym samym również są w 100% bezpieczne dla dzieci.

Umieszczone na wyrobie oznaczenia CE są deklaracją, że oznakowany produkt spełnia wymagania dyrektyw tzw. „Nowego Podejścia” Unii Europejskiej (UE) i został poddany szczegółowemu badaniu oceny zgodności.

OEKO- TEX ®

Wszystkie tekstylia, których używamy posiadają certyfikat OEKO-TEX ® standard 100 czyli jeden z najbardziej znanych na świecie certyfikatów dla tekstyliów przebadanych pod kątem szkodliwych substancji.

Oznacza wysokie bezpieczeństwo produktów i zaufanie klientów.

Sznurowadła, tapicerka do mebelków czy lniane woreczki to tylko detale, ale zadbaliśmy nawet o nie!

Papier Kraft

Do produkcji opakowań używamy makulaturowego papieru kraft, który pochodzi z recyklingu oraz charakteryzuje się niskim śladem węglowym. Wszystkie nadruki wykonujemy ręcznie przy pomocy sitodruku