To bardzo proste. Ty klikasz, my sadzimy, a środowisko korzysta. No dobrze, to oczywiście w ogromnym skrócie. 🙂

Jak wiecie bardzo ważne jest dla nas, aby wspierać ekologię! Dbamy o planetę, używamy surowców z odpowiedzialnych źródeł z certyfikatem FSC, a teraz poszliśmy o krok dalej!

Co prawda używamy odnawialnych surowców, ale teraz chcemy zadbać o to, aby rosły one za naszą sprawą!

Z pomocą przyszedł nam Team Posadzimy.pl , który organizuje sadzenie drzew dla wielu firm. To zaufani ludzie, którzy dbają o to, aby wszystko było transparentne.

Wybór lokalizacji oraz gatunków drzew pozostawiamy leśnikom, których wiedzy i doświadczenia nie da się przecenić. Oczywiście, fajnie móc samemu dokonać wyboru, ale uwierz nam, warto zaufać specjalistom, którzy najlepiej znają swój las i jego potrzeby. Jednak bez obaw, po sadzeniu dostajesz maila z lokalizacją Twoich drzew, które możesz w każdej chwili odwiedzić, oraz certyfikat nadleśnictwa potwierdzający ich legalność. Zależnie do gatunku, posadzone drzewa są prawnie chronione przed wycinką przez 80-110 lat. By jednak efekty naszych działań były jak najbardziej długotrwałe, tereny dobieramy tak, by nie były one przeznaczone pod wycinkę w następnych dekadach. Posadzimy.pl to projekt, który będzie nie tylko dawał Ci radość i satysfakcję, lecz także inspirował następne pokolenia.

Na pierwszy rzut oka może się wydawać, że taki wkład jest zbyt mały, aby mieć realny wpływ na stan naszego środowiska. Jednakże tak jak nasza planeta potrzebowała miliardów lat, by stać się tym zielonym rajem, jakim jest dzisiaj, tak nasze działania to proces zaplanowany na długie lata. Sadzonka po sadzonce, razem ze wszystkimi członkami naszej społeczności, zmieniamy polską przyrodę na lepsze. Patrzymy daleko w przyszłość, a nasze plany zakładają przekroczenie liczby 100 tysięcy drzew posadzonych w następnym roku. 

Jak to działa?

To proste! Za każde wydane 299 zł posadzimy jedno drzewo! Po zaksięgowaniu wpłaty otrzymasz certyfikat na swojego maila! Nasadzenia odbywają się kilka razy w roku, a najbliższe zaplanowane jest na jesień 🙂 Wszystko oczywiście zrelacjonujemy.

Wspaniale! Prawda?

My bardzo cieszymy się, że nie tylko korzystamy z darów Matki Ziemi, ale też pomagamy odbudowywać to z czego korzystamy. Ty też możesz przyczynić się do zalesiania obszarów wybranych przez doświadczonych leśników!

Więcej przeczytasz na https://posadzimy.pl/ , sprawdzisz tam też na bieżąco ilość drzew, która została już posadzona! 🙂

Daj nam znać co myślisz o tej inicjatywie!

Ściskamy!

Zespół Milin